Tibet – Glaciers

Glaciers, Tibet
Glaciers, Tibet

Where are high mountains covered by snow, there are also glaciers. 😉
And in Tibet you even don’t have to do any difficult hikes to enjoy everything. Lots of its beauty you can easily see, because while being in Tibet you’re already quite high.
Just remember about the altitude sickness and do everything to prevent it or observe your body to catch the first symptoms!

__________________________________________________________

Tam gdzie są wysokie góry pokryte śniegiem, tam też znajdziecie lodowce. 😉
W Tybecie nie trzeba nawet wybierać się na długie wędrówki, czy wspinać się, ponieważ będąc już dość wysoko całe piękno Tybetu jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.
Pamiętajcie tylko o chorobie wysokościowej i zachowajcie czujność by rozpoznać jej pierwsze objawy, gdy tylko się pojawią!

47 thoughts on “Tibet – Glaciers”

 1. This is a remarkable image! The altitude definitely affected us during our trip to Peru. Totally agree that being prepared and observant is so important.

 2. Oj, narobiłaś mi smaka na ten Tybet 🙂 Oglądam te Twoje zdjęcia i tak się zastanawiam dlaczego tam jeszcze nie pojechałam.
  A co do choroby wysokościowej to miałam taką historię :
  Przed wyjazdem do Peru wybrałam się do lekarza. Pytam jak się ochronić przed chorobą wysokościową , co robić gdyby dopadła itd. bo wybieram się do Peru. A pan doktor na to mocno zadziwiony ” I co będzie tam pani pracować na wysokościach ?”.

  1. No tak…
   Ale dla obrony lekarza, może myślał, że rzeczywiście jedziesz w sprawach zawodowych, więc prosisz go o wystawienie specjalnego zaświadczenia, które np. są potrzebne astronomom jadącym na obserwacje do Chile.

 3. Przepiękne! Już same zdjęcia zapierają dech w piersiach. Nie wyobrażam sobie nawet co by było gdybym zobaczyła to miejsce na żywo. Mam nadzieję, że kiedyś będzie to możliwe 🙂

 4. Wow! jakie formacje! 🙂
  Pozdrawiam serdecznie!
  Ps. Choć mam teraz mało czasu, staram sie zaglądać, choć nie zawsze skomentuję – wybacz! 🙂

 5. Glaciers are beautiful and they have an important role in the planet’s geological and meteorological processes. Sadly, due to global warming, a lot of these magnificent glaciers are disappearing.

  1. That’s so true!
   Because of that, I always show how beautiful they are and mention it’s not necessary to climb them to enjoy their beauty (e.g., like in Argentina or New Zealand)!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial