Germany – Cologne

Cologne, Germany
Cologne, Germany

Cologne (German Köln) is a big city, and one of the most famous in Germany. Its main attraction is the Cologne Cathedral. Many tourists come also in winter to visit typical Christmas Market in Cologne or enjoy the Cologne Carnival.

Christmas Markets take place in many cities or villages in Germany. And they’re definitely a big attraction both for tourists and locals. You can buy there Christmas presents or simply meet friends and enjoy the atmosphere and hot wine. Christmas Markets usually starts at the end of November and last until Christmas.

__________________________________________________________

Kolonia to jedno z większych miast w Niemczech. Jest także bardzo znane wśród turystów. Powodów (atrakcji) jest wiele, jednak największe to Katedra, karnawał i jarmark bożonarodzeniowy.

Słynne niemieckie jarmarki bożonarodzeniowe odbywają się w wielu miastach i miasteczkach. Przyciągają one nie tylko turystów, ale i mieszkańców. To nie tylko okazja do zakupu bożonarodzeniowych prezentów, ale także świetne miejsce do spotkań w gronie przyjaciół, które uatrakcyjnia grzane wino. 🙂 Większość jarmarków odbywa się od końca listopada aż do Bożego Narodzenia.

27 thoughts on “Germany – Cologne”

 1. Yes, a lovely photograph. Many years ago I remember going through Cologne on the train. It had a huge Sydney Harbour bridge type design if I remember rightly.

 2. Kolonia to moim zdaniem jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech. I też miałam okazję odwiedzić ją podczas Weihnachtsmarkt – wyglądała magicznie z lampkami i wiszącymi sercami z piernika na drzewach. 🙂

  1. Dużo światełek, ozdób bożonarodzeniowych i pierniczki – nadaje magicznej atmosfery 🙂

 3. Byłam i katedra (zwłaszcza nocą) jest piękna. Miło jednak, że zaprezentowałaś inne zdjęcie, bo katedra kolońska nocą to w sumie znany z widokówek (a i w sieci pewnie znaleźć można nie jeden) obrazek.

  1. Dziękuję! No właśnie chciałam pokazać Kolnię, ale nie z tej najbardziej znanej strony 🙂

 4. Miałam okazję być na paru jarmarkach bożonarodzeniowych w Niemczech. To jest niesamowite przeżycie! Kolory, zapachy, muzyka, pełno ludzi wszędzie, ale nie jest to męczące, wprost przeciwnie, nabiera się wtedy fajnej pozytywnej energii 🙂

 5. The Christmas Market in Cologne is the one I’d like to see – although, as you say, many German towns hold them every year. I really like the view you’ve captured in your photo. The red roses are perfect in the foreground,

  1. Cologne has also advantages, that’s usually relatively warm there 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial