Falkland Islands – Against the wind

Against the wind
Against the wind  (Saunders Island)

Why do so cute animals live in such a cold and windy place?
My first day on the Falkland was lovely, sunny, warm, people were wearing T-shirts. I got the impression it’s a normal weather there. Well,… everyone is sometimes naive. 😉 Summer can be also extremely cold, windy and rainy. Sometimes, I was wearing many layers of underwear, sweaters, wind-stopper, and waterproof clothes, and still freezing and missing a bit of sunshine.

________________________________________________________________

Dlaczego takie urocze zwierzaki zamieszkują tak zimne i wietrzne miejsca?
Mój pierwszy dzień na Falklandach był przepiękny, ciepło, słonecznie, ludzie ubrani w koszulki z krótkim rękawkiem. Przeszło mi przez myśl, że to normalna pogoda w tym okresie. Cóż mogę powiedzieć, każdy jest czasem naiwny… W niektóre dni było tak zimno, że mimo długiej listy ubrań które miałam na sobie, ciągle czułam przeszywający chłód i tęskniłam za odrobiną słoneczka.

26 thoughts on “Falkland Islands – Against the wind”

  1. an interesting comparison 🙂
   I used to live in the Netherlands and indeed I was enjoying all windmills, or the ones closer to Don Kichote 😉

  1. They do open up in a new window to a lovely size though. It’s a good compromise for those with limited band width.

 1. ja z kolei z zaskoczeniem odnalazłam pingwiny w RPA , zupełnie nie miałam pojęcia, że i tam mieszkają 🙂 przeurocze zwierzęta!

  1. A ,tak, w tych okolicach też mają kolonie, one potrzebuja zimnej wody i ich ulubionych rybek, wtedy tempertaura powietrza nie jest aż tak ważna 😉

 2. Też jest to dla mnie niezrozumiałe zjawisko. Oglądałam kiedyś dokument na NG o wędrówkach pingwinach i byłam bardzo poruszona. Pozorny bezsens, ułożony przez naturę.

  1. Odległość zdecydowanie zniechęca, ale naprawdę warto! I przede wszystkim odradzam łączony rejs Antarktyda+Falklandy, dopiero będąc tam samemu doświadcza się, jaki to raj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial