Netherlands – Windmills

Windmills in Kinderdijk
Windmills in Kinderdijk

The Netherlands is full of windmills. Some of them are in use, in the other ones are museums or even houses. They are an important and characteristic part of the Dutch landscape. Personally, I think they’re charming, especially “in wild”, together with water, grass, flowers, and cows or sheep. 🙂 What do you think about windmills?

If you want to see many windmills in the Netherlands, go to Kinderdijk (this photo) or Zaanse Schans.

__________________________________________________________

Wiatraki, są nierozłącznym elementem holenderskiego krajobrazu. Niektóre z nich zostały nawet przekształcone w domy, czyż nie byłoby wyjątkowo mieszkać w wiatraku?

Jeżeli chcecie zobaczyć wiele wiatraków bardzo polecam wycieczkę do Kinderdijk (tam zostało zrobione to zdjęcie), albo do Zaanse Schans.

18 thoughts on “Netherlands – Windmills”

 1. Glad to see the windmills. Didn’t get to see any when I visited the Netherlands some years ago. Probably didn’t get out in the country enough.

  1. 🙂
   They are also in many towns, e.g., in Leiden.
   Maybe next time you’ll see some. 🙂

 2. U mnie temat wiatraków też aktualny, bo właśnie wróciłam z Grecji. Te, które udało mi się zobaczyć zupełnie inaczej wyglądają, ale jedne i drugie piękne.

 3. Bardzo chętnie pojechałbym do Holandii, póki co myslę o Amstaredamie, ale i tak zawsze jakoś mi nie po drodze…

  1. Mam wrażenie, że jak się widzi tylko Amsterdam to ma się mysle wyobrażenie o Holandii. 😉 Choć oczywiście najłatwiej sie dostać do stolicy…
   W każdym razie bardzo polecam Holandię!

 4. Cikawę jak by to było zamieszkać w wiatraku? 😉 Bardzo oryginalne i wyjątkowe 🙂

  1. Myślę, że to by było niesamowite! 😀
   Kiedyś czytałam książki Williama Whartona – Opowieści z Moulin du Bruit – to właśnie historia o zamieszkaniu w młynie/”wiatraku”.

 5. We think they super beautiful !!!!! We liked a lot !!!!
  We live near a city with Dutch colonization and build there a windmill, our mamis loves to go observe it !!! Is very beautiful !!!!
  Have a great weekend Maja !!!!
  A meow of Bilbo and Sofia

 6. Musze poswiecic wiecej czasu na Holandie i pojechac troche dalej, bo nie widzialam jeszcze zadnych wiatrakow 🙁 ale ciezko cos zobaczyc z autostrady lub w centrum miasta 🙂

  1. Bardzo polecam!
   W centrum miasta czasami spotyka się wiatraki, a z autostrady też mogą być fajne widoki, o ile się nie jedzie zbyt szybko 😉 Np. jedna autostrada znajduje się pod rzeką – zabawna przygoda płynąć nad autostradą! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial