Norway – Traffic lights in Oslo

Traffic lights in Oslo, Norway
Traffic lights in Oslo, Norway

I was surprised when I saw traffic lights in Oslo, because many of them have double red lights for pedestrians. Recently I saw also similar double traffic lights in Hamburg. Do you know any other places with this constellation?

Apparently, in Oslo, they put two red lights, just in case one bulb is broken, so people don’t think the traffic light was out of service. Later, people realized it gives more security, because double red lights are better visible, so it stayed like that. Not a bad idea!

__________________________________________________________

W Oslo, zaskoczyła mnie sygnalizacja świetlna! Czy wiecie, albo zauważyliście będąc w Oslo, że sygnalizacja świetlna przy przejściach dla pieszych jest dość nietypowa? Są dwa czerwone światła ostrzegające pieszych, że należy się zatrzymać. Niedawno zobaczyłam podobne w Hamburgu, czy znacie może inne miejsca z taką sygnalizacją świetlną?

W Oslo, prawdopodobnie obawiano się, że jedna z żarówek może się zepsuć, dlatego zamontowano dwa czerwone światła dla pieszych aby nikt nie pomyślał, że sygnalizacja nie działa. Z czasem, zauważono że zwiększa to bezpieczeństwo, bo podwójne światła są lepiej widoczne; i tak już zostało.

28 thoughts on “Norway – Traffic lights in Oslo”

 1. To pewnie dlatego, żeby piesi nie czuli się dyskryminowani. Bo kierowcy mają 3 światła: jedź – zatrzymuj się/gotuj się do ruszenia – stój. Pieszym żółte nie potrzebne, to bezpieczniej będzie, jak będą dwa czerwone niż dwa zielone 😉

  Jako osoba niezmotoryzowana mogę sobie popodziwiać taką zaśnieżoną ulicę, choć jak mniemam kierowcy moich zachwytów nie podzielają.

  1. hihi, racja! 😀
   Co do zaśnieżonej drogi, myślę że każdemu podczas jazdy przeszkadza deszcze i śnieg, a gdy już śnieg napada, to chyba w krajach skandynawskich nie sprawia to większego problemu, kwestia przyzwyczajenia, tak myśle 🙂

    1. szkoda słów, prawda… ale muszę przyznać, że zawsze się śmieję jak słyszę (co rok) taką informację 😉

 2. Super ciekawostka :D. Nigdy jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Ale przypuszczam, że w Holandii by nie przeszło – tam ktoś natychmiast stwierdziłby, że to dyskryminacja zielonych ludzików ;).

 3. This is new to me, too. Looks like a great idea!

  These light poles/fixtures are quite lovely. They’re not in your face and seem to fit well with the surrounding landscape & buildings.

  1. I’m happy many people like this idea. I guess it’s especially important when it’s lots of snow or when it’s very rainy, to improve the visibility.

  1. Latem w Norwegii jest cudownie, ale zima jest … magiczna. 🙂 Na szczęście Norwegia jest blisko, więc można tam “bez większego problemu wyskoczyć”. 🙂

 4. Velice ráda se podívám na cesty jiných lidí, Norsko mě láká k nové cestě zvláště, po shlédnutí tak pěkného návodu, co, kde vidět. Děkuji Anna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial