Oman – Heat and Water

Oman
Oman

I was in Oman in June, a few years ago, and it wasn’t the smartest of me. 😉 It was extremely hot that time. I had the impression, I was drinking water all the time, at the same moment all water was evaporating from me, when my body was trying to cool itself down. That was tough… The happiest moments were in my hotel’s room, when I could enjoy air condition.

As you see today, birds also don’t look so happy because of the heat and stay close to water.

__________________________________________________________

Zwiedzałam Oman kilka lat temu w czerwcu. I muszę przyznać, że wybór czerwca na wizytę w Omanie nie był moją najmądrzejszą decyzją… Było niesamowicie gorąco! Miałam wrażenie, że piłam wodę non stop, a ona od razu ze mnie odparowywała, więc organizm nie był w stanie jej użyć do ochłodzenia się. Dziwne uczucie i jednocześnie bardzo męczące doświadczenie. Najcudowniej było wrócić do pokoju hotelowego z klimatyzacją.

Jak widzicie na dzisiejszym zdjęciu ptaki w Omanie też nie wyglądają na szczęśliwe z powodu upałów i trzymają się blisko wody.

35 thoughts on “Oman – Heat and Water”

 1. Oj, upały potrafią zmęczyć… właśnie tych zabójczych temperatur obawiam się najbardziej, gdy w lipcu będziemy na Bałkanach?

 2. Tam rzeczywiście trzeba wybierać bardzo rozsądnie terminy. Mój mąż był z firmą w Dubaju w maju i też było strasznie gorąco, W Omanie byli tylko na wieczornym spotkaniu:)

  1. W Dubaju jest więcej jakiś miejsc z kilmatyzacją gdzie można się schować, chociażby przystanek autobusowy, więc tam było trochę łatwiej 😉

  1. U mnie niestety było tak gorąco, że wszystko od razu odparowywało i byłam całkowicie sucha; chciałabym być wtedy kompletnie mokra, bo to by przyniosło niesamowitą ulgę.

  1. jestem prawie pewna, że tego chciał (z resztą mi też to przyszło na myśl) 😀

 3. Nice photos, but I’m certain that heat like that is just not for me. I’d have to join the birds at the water’s edge.

  1. In Dubai, there are at least many places where we can hide, e.g., bus stops with air con. 🙂

 4. Wonderful TR! I especially like the top-one. It seems to think: “shall I go? … or…” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial